Untitled Document
چهارشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۶ می‌‌ ۲۰۱۵
همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران

بیانیه همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران بمناسبت روز جهانی کارگر2015

اول ماه مه روز جهانی کارگر، روز اعتراض کارگران به ستم و نابرابری و روز اتحاد و همبستگی و مبارزه برای گرفتن  خواست ها ومطالبات بر حق زحمتکشان در سراسر جهان است .

در نظام " جمهوری اسلامی "ولایت مطلقه و طبقه حاکم از یک سو با توسل به زور هر گونه  مراسم مستقل کارگری در روز جهانی کارگر را سرکوب می نماید و از سوی دیگراز طریق نهادهای فرمایشی و براه انداختن مراسم  دولتی در این روز ، از ابراز خواست ها  و مطالبات واقعی کارگران  جلوگیری بعمل می آورد.

و این در حالی است که درنظام "جمهوری اسلامی"  وضعیت کارگران چه از نظر شرایط کاری از جمله فشار اخراج و بیکاری و چه از نظروضعیت معیشتی همانا بتعویق افتادن حقوق و نیز دستمزد نازلی  که با تورم بلعیده می شود ،بسیار اسفناک است. در شرایطی که بحران اقتصادی گسترش می یابد و اقتصاد کشور شدیدا دچار رکود تورمی است،سیاست دولت بر حمایت از تجار و واردکنندگان کالا قرار گرفته ، از اینرو با ضربه های متعدد بر پیکره تولیدی کشور، بسیاری از کارفرمایان یا مبادرت به تعطیل کارخانه و کارگاه می کنند یا دست به اخراج کارگران می زنند تا از این طریق هزینه های واحد اقتصادی شان را کاهش دهند.

وضع کسری در آمد کارگران کشور بحدی وخیم است که  نمایندگان کارگران کشور ، کسری درآمد شاغلان کشوررا 72 در صد اعلام کرده اند. و این کسری به دلیل وجود تورم در حال افزایش است . بی جهت نیست که بیش از 50 در صد شاغلان ایران ناگزیرند جهت تامین مخارج خانواده خود به مشاغل دوم و سوم روی آوردند.

نگاهی به آمار زیرکه تنها مربوط به 6 ماه اخیر است، وضعیت مشقت بار وسختی را که کارگران ایران بدان دچارند را روشن می سازد:


مطالب پیشین

جامعه رنگین کمان در فیسبوک
پیشین : سیاسی، اجتماعی، اقتصادی
پیام ابوالحسن بنی‌صدر بمناسبت اول ماه مه، روز جهانی کارگر

اوج گیری جنبش های مطالباتی و اهمیت هم بستگی بخش های مختلف نیروی کار!

بیژن جزنی و روحانیت در ایران

بریده باد...!

پشتیبانی از کارگر ایرانی حقوق کارگر ایرانی در ایران آینده

بیدادی کم نظیر بر کارگران در تاریخ ایران به مناسبت روز کارگر

گزارش ششمین گردهمایی پاریس در پشتیبانی از نسرین ستوده و یارانش

جهاد اسلامی ساخت آلمان

چرا دولت ترکیه، نسل‌کشی ارمنی‌ها را نمی‌پذیرد! (3)

ما و نهادهای مدنی خارج کشور

ششمین گردهمایی برای همبستگی با نسرین ستوده و یارانش پاریس، میدان سن‌میشل، یکشنبه 26 آوریل، از ساعت 16 تا 17

بورژوازی سپاهی و راه کارگران با شادباش ها به بمناسبت روز فرخنده و جهانی یک می

رسانه‌ها و سریال‌های ترکیه و اسطوره‌سازی امپراطوری عثمانی

نقض گسترده آزادی بیان توسط «بالاترین»

آیا بحران اتمی حکومت اسلامی ایران به پایان خواهد رسید؟

مذهب شیعه، ریشه ازخود بیگانگی ایرانیان (بخش نهم)

گزارش چهارمین گردهمایی پاریس برای همبستگی با نسرین ستوده

فراخوان تجمع اعتراضی سراسری فرهنگیان

توافق اتمی لوزان ؛ سوپاپ اطمینان برای حفظ نظام « بخش اول »

آقای نیک آهنگ کوثر! چرا تسلیم مافیای رسانه‌ای اصلاح طلبان حکومتی شدید؟

توافق یا تقابل هسته ئی؟!

دوران سیاه «مک کارتیسم» در آمریکا

نقض آزادی بیان به دست مدعیان آن

هوی و هوس تازه رژیم

تحریف تاریخ ـ بخش سوم

تفاهمی در غياب نمايندگان واقعی ملت ايران!

بن بست مسابقه اتمی رژیم و ناسیونالیسم شیعه گرا

قمار هسته ای وتلاش برای پاک کردن حافظه یک ملت

​یکصد و شصت و هشتمین روز تحصن در برابر کانون وکلا

فساد در نظام دینی ساختاری است راه حل؛ سرنگونی نظام

بیانیه آقای ابوالحسن بنی‌صدر در باره توافق اتمی

گزارش سومین گردهمایی پاریس در پشتیبانی از نسرین ستوده و یارانش

سیدعلی خامنه‌ای، جام زهر هسته‌ای را سر کشید!

نظريه های فقهی در خدمت منافع متغير دينکاران

سرنوشت ما را چه کسی رقم می‌زند؟ (2)شاخۀ چهارم خلاء را قدرت پر می‌کند

مذهب شیعه، ریشه ازخود بیگانگی ایرانیان (بخش هشتم)

هدف آمریکا در میان دو قطب مذهبی

اصلاح‌طلبان حکومتی و میراث راهبردیِ «مرکز تحقیقات استراتژیک»

حمله عربستان و متحدانش به یمن محکوم است!

ترکیه و مساله کرد

پیشین : حقوق بشر، زنان، کارگران
پیشین : تاریخی‌، فرهنگ و هنر

معرفی کتاب

«چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟»

به قلمِ رضا پرچیزاده 

بالاخره، پس از حدود دو سال، کتاب «چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟ جستارهایی در پدیدارشناسی جمهوری اسلامی» به قلمِ نگارنده و به همت باشگاه ادبیات منتشر شد. ایده تدوین این کتاب بیش از دو سال پیش به ذهن رسید هنگامی که متوجه شدم دوست گرامی‌ام امیر عزتی در باشگاه ادبیات برنامه‌ای برای انتشار کتاب‌های الکترونیکی دارد. در طی سال‌های اخیر جستارهای سیاسی/اجتماعی بسیاری درباره موضوعات مختلف نوشته‌ام که چارچوب نظری نسبتا ثابتی را دنبال می‌کنند، اما از آنجا که این مقالات پراکنده بوده‌اند و هر کدام به تنهایی در جایی منتشر شده‌اند، این پیوستگی نظری – که به نظرم لازمۀ کارِ سیستماتیک است – کمتر به چشم می‌آمد. بنابراین تصمیم گرفتم تعدادی از مهم‌ترینِ این مقالات را با ویرایش و تغییراتِ مناسب در قالب مجموعه‌ای نسبتا منظم با مقدمه‌ای نسبتا مفصل که شیوه و هدف کتاب را توضیح می‌دهد منتشر کنم. این تصمیم را با امیر در میان گذاشتم، و ایشان استقبال کرد، و خودش کارِ ویرایش و طراحیِ جلدِ کتاب را هم بر عهده گرفت.

en fr 01

خباروگزارشات کارگری14اردیبهشت1394
اخباروگزارشات کارگری13اردیبهشت1394
اخباروگزارشات کارگری12اردیبهشت1394

نواندیشان دینی، نقش سودمند یا زیان آور- آل احمد (بخش دوم)

jalal ijadi 02جلال ایجادی

در نوشته پیش بر نقش روشنفکر در عرصه  آزاد اندیشی تاکید کرده و سپس به این پرسش پرداختیم که آیا نواندیشان دینی در اصلاح مذهبشان نقش مثبت داشته و به بازشدن جامعه بسوی سکولاریسم و مدرنیته و خرد فلسفی کمک نمودند یا بر عکس در این زمینه نقش منفی و زیان آور داشته اند و خود فقه شیعه را بازتولید کرده اند. برای پاسخ به این پرسش به معرفی گروهبندیهای دینی، بنیادگرایان حکومتی، بنیادگرایان سنتی ناراضی و بنیادگرایان فلسفه گرا پرداختیم. در اینجا به اسلامگرایان ایدئولوگ انقلابی، آل احمد و شریعتی، می پردازیم و در گام اول از جلال آل احمد سخن می گوئیم.

خود سوزی و خودکشی ؛ احساس بی قدرتی در برابر نظام

Khademi 1محمود خادمی

نتیجه 37 سال حاکمیت سیاه این رژیم در کشور ما علاوه بر گسترش فقر ؛ بیکاری ؛ اعتیاد ؛ فحشاء و انواع مفاسد و ناهنجاریهای اجتماعی ؛ گرایش روز افزون جامعه ایران بویژه جوانان بیأس و دلمردگی است که در موارد بسیاری هم ؛ آنان را  به سوی خودکشی و خود سوزی سوق داده است . وضعیت نابسامان اقتصادی ؛ ستم و تبعیض ؛ بیکاری و نبود امید به آینده ای بهتر ؛ نا امیدی و ناتوانی در تغییر وضع موجود و ..... باعث یآس و دلمردگی در میان مردم و بویژه جوانان شده و آمار خودکشی در کشور را روز به روز افزایش داده است .

فساد جامعه ایران و واکنش فاسد اعظم حضرت رهبر!

mehrasa 01محمد علی مهرآسا

آقای علی خامنه ای رهبر حکومت اسلامی ایران در یکی از سخنرانی های اخیرش در برابر کسانی که به عنوان کارگر گردآوری و به حضور و مجلسش آورده بودند، گفته است:«... با فساد، فساد گفتن که فساد از بین نمی رود. یا با دزد دزد گفتن، دزدی از بین نمی رود؛ باید با آن به شدت مبارزه کرد...»

خانه کارگری‌ها حیا کنید کارگران افغانی رها کنید!

bahram rahmani 01بهرام رحمانی

خانه کارگر که حکومت اسلامی با هدف کنترل پلیسی کارگران ایران، تشکیل داده است یکی از سیاست‌های دایمی‌اش دفاع از سیاست‌های ارتجاعی حکومت، از جمله نژادپرستی و خارجی‌ستیزی آن است تا از این طریق ایت توهم در جامعه به وجود آورند که گویا عامل بیکاری حدود ده میلیونی در جامعه ایران نه حکومت اسلامی و سرمایه‌داران، بلکه پناهندگان و مهاجرین به ویژه کارگران افغانی است. کارگرانی که در ساختن جامعه ایران، رنج‌های زیادی را متحمل شده‌اند و بخشی از طبقه کارگر ایران هستند! از این‌رو، باید با صدای بلند فریاد زد: «خانه کارگری‌ها حیا کنید کارگران افغانی را رها کنید!»

کارگران آمریکا علیه جنگ:

همه کارگران زندانی و بازداشتی را آزاد کنید! به حقوق کارگری و انسانی در ایران احترام بزارید!

به:رهبر،علیخامنه ای؛ رئیس جمهور، حسنروحانی؛رئیس مجلس،علی لاریجانی؛رئیس قوه قضائیه،صادق لاریجانی؛و اعضایقوه قضائیه ودولت جمهوریاسلامی ایران

 اول مه ۲۰۱۵

دعوای اصلی بر سر چيست؟

esmail nooriala 02 اسماعیل نوری علا

            ديدم ای دريغ که همراهی و، به خيال خودم، هم انديشی من و درويش حاصلی اينگونه اندوه برانگيز داشته است. من خيال می کردم که لااقل درويش می داند که «نگاه من»، با همهء ضعف ها که می تواند داشته باشد، از اين دو «ايراد اساسی» در مورد جريانی «موسوم» به اصلاح طلبی مبرا است، اما می بينم که چنين نيست و سوء برداشت می تواند ميان دو هم انديش و همراه ِ چند ساله نيز بصورتی عميق وجود داشته باشد. اين نکته مرا بر آن داشته است که «نگاهِ» خود را، که لااقل خودم بر آن اشراف دارم، در اين مورد برای او، ياران ديگرمان در نهاد هماهنگی جنبش سکولار دموکراسی ايران، و خوانندگان و شنوندگان عزيزی که با شکيبائی جمعه گردی هايم را تعقيب می کنند، بنويسم.

ما می توانیم به حقوق شهروندی مان دست یابیم

«همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ايران»

جنبش مردمی  کشورمان علیرغم همه ی فشارها و سرکوب ها برای دستیابی به حقوق شهروندی خویش رفته رفته دستاوردهای نوینی به همراه آورده است که از اهمیت برخوردارند. نخست انکه این جنبش ها سازمان یافته تر از گذشته اند، دوم آنکه از پراکندگی کمتری برخوردارند، سوم اینکه با رویکردهای کنشگران رزمنده ی سازمان ها و نهادهای مستقل مردمی و خاصه ابتکارهای «پایینی» ها از حالت تدافعی کمابیش بیرون آمده اند، و چهارم و بویژه آنکه گام به گام به جنبش های سراسری فراروییده اند.

پیام ابوالحسن بنی‌صدر بمناسبت اول ماه مه، روز جهانی کارگر

banisadr 02کارگران ایران!

     نابرابری‌ها، یکی و دوتا نیستند. با این‌حال، وقتی سهم کار از حاصل کار در ایران 7 درصد است، نمی‌توان یکچند از نابرابریها را خاطر نشان نکرد:

● از نابرابری‌هایی که ذاتی سرمایه‌داری هستند، یکی نابرابری میان درآمد سرمایه و میزان رشد تولید ملی و درآمدی است که به کارگر می‌رسد. اگر امروز شعار داده می‌شود «یک درصد صاحب همه چیز و 99 درصد صاحب هیچ چیز»، از جمله بخاطر این نابرابری و نابرابری‌های دیگر است:

اوج گیری جنبش های مطالباتی و اهمیت هم بستگی بخش های مختلف نیروی کار!

taghi.rouzbehتقی روزبه

در آستانه روزجهانی کارگر، رژیم ایران نگران از جنبش کارگری و جوش و خروش آن با توسل به  ایجادفضای رعب و امنیتی، دست به اقدامات بازدارنده زده است. تشدیدفشاربه فعالین و دستگیری شماری از آنها از جمله محمودصالحی و ابراهیم مددی و شماردیگری از فعالین در سنندج یا تهران ... به روشنی نگرانی رژیم از گسترش اعتراضات کارگران و سایرمزدوحقوق بگیران را به نمایش می گذارد.

دنباله مطالب : سیاسی - اجتماعی - اقتصادی

سه زندانی در ندامتگاه مرکزی کرج به دار آویخته شدند

دبیرخانه کمیته بین‌المللی علیه اعدام – سه زندانی که به مدت یک هفته در سلول انفرادی به سر می بردند، سحرگاه امروز به دار آویخته شدند.

به گزارش دبیرخانه کمیته بین‌المللی علیه اعدام سحرگاه امروز دوشنبه 15 اردیبهشت 1394 سه زندانی با اسامی احمد حاتمی، زاهد ملازهی و احمد زرتشتی با اتهام پخش و قاچاق مواد مخدر اعدام شدند.

صدورقراربازداشت15روزه برای محمود صالحی و عثمان اسماعیلی!

با گذشت 5 روز از بازداشت دو فعال کارگری محمود صالحی و عثمان اسماعیلی امروز بعد از مراجعه به شعبه 5 دادیاری دادسرای انقلاب سنندج و ملاقات با قاضی این شعبه متوجه شدیم که این دو فعال کارگری به اتهام ایجاد تشکل های کارگری ،15روز قرار بازداشت برایشان صادر گردیده است.

خانواده آقایان مددی و رضوی از اتهام ایشان بی خبرند!

یکشنبه صبح همسران آقایان ابراهیم مددی و داوودرضوی برای پیگیری وضعیت این دو کارگر زحمتکش بازداشت شده ،به شعبه شش دادسرای اوین (شهید مقدسی)مراجعه نمودند، متاسفانه موفق به ملاقات و حتی تماس تلفنی با ایشان نشدند و به آنها گفته شده آنها در بازداشت موقت هستند و معلوم نیست تا کی ادامه دارد و اتهام این دو کارگر نیز به همسرشان گفته نشده است.

ماشين اعدام جمهوري اسلامي هر روز می‌کشد و محکومين به اعدام در وحشت شبانه روزي بسر می‌برند!

 

از ندامتگاه مرکزي کرج به دبيرخانه کميته بین‌المللی عليه اعدام خبر رسيده که جمهوري اسلامي ايران تعدادي از محکومين به اعدام مواد مخدري را از يک هفته قبل به سلول انفرادي منتقل کرده و به آن‌ها و خانواده‌های اين محکومين به اعدام و همچنين به ساير اعدامی‌ها نشان می‌دهد که به دلیل روزهاي مذهبي خودشان يعني تولد علي و ... اين روزها کمتر اعدام می‌کند، اما نيت و عزم اعدام‌های بيشتر را دارند و از همين خط و نشان کشیدن‌های زندانبانان و حکومت، بسياري از محکومين مواد مخدري وحشت دارند که اين روزها اعدام شوند.

شعارهای ننگین ضد کارگری در روز اول ماه مه در تهران!

رژیم ارتجاعی و ضد کارگری جمهوری اسلامی از آغاز روی کار آمدنش مانند سلف ننگین خود رژیم پادشاهی، و در موارد بسیاری بدتر از او، در راه سرکوب طبقۀ کارگر در ایران و فراهم ساختن هرچه بیشتر شرایط استثمار و فرودستی کارگران مصممانه به پیش تاخته است.

جلوگیری از برگزاری جشن روز کارگر در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

مدیریت و حراست شرکت واحد و پلیس امنیت عمومی با حضور بسیار گسترده در پایانه آزادی محل برگزاری جشن اول ماه مه کارگران شرکت واحد مانع از برگزاری مراسم این روز در ساعت مقرر شدند.

بازداشت های خودسرانه در آستانه اول ماه مه در ایران !

 

روز چهارشنبه 27 آوریل 2015 ،سندیکالیستها و فعالان جنبش کارگری بطور همزمان در چندین شهر ایران دستگیر شدند. تنها هدف این اقدام جلوگیری از برگزاری مراسم اول ماه مه ، روز بسیار سمبلیک دفاع از حقوق و همبستگی بین المللی کارگران می باشد. ماموران امنیتی مدارک، وسائل و کامپیوترهای آنان را با خود بردند. در میان دستگیر شدگان آقایان محمود صالحی، عثمان اسماعیلی ، داود رضوی و ابراهیم مددی به چشم میخورند.

دنباله مطالب : حقوق بشر - زنان - کارگران

«رزیتا» در ترکیه! قسمت هشتم

setareh tehran ashraf alikhaniستاره.تهران (اشرف علیخانی)

«ساواش پاشا» این خواننده ی مردمی و آزادیخواه، ترانه ی تازه ای خوانده و ضبط کرده بود که شعر ِ آن از سروده های خودش بود. شعری که چند خط اولش را دو سال پیش نوشته بود اما همانطور نیمه کاره، لابلای کاغذهایش خاک می خورد. حتی ماهها پیش یکروز ِ تعطیل که پشت کامپیوترش نشست و شروع کرد به تایپ  و مرتب کردن ِ دستنوشته های کامل شده یا ناقصش؛ آن سروده را در کامپیوتر تایپ نکرد و همانگونه «ناتمام» و تایپ نشده، روی میز باقی اش گذاشت.

عشق بیکران حافظ به مردم

manoochehr taghavi 01منوچهر تقوی بیات

عشق در دیوان حافظ یک جهان بینی و شیوه ی اندیشیدن است، نه یک میل، کشش یا غریزه ی انسانی یا حیوانی. او بارها از ره عشق (۱/۷۳، ۷/۱۲۱، ۶/۲۲۴، ۷/ ۲۶۵، ۵/۲۸۲، ۴/ ۳۵۲، ۶/۴۱۵) , راه عشق (۳/۹۱، ۹/۱۲۴، ۶/۳۹۰، ۹/ ۴۰۷، ...)، طریق عشق (۷/۱۳۱، ۴/۱۳۷، ۴/۲۱۶) ، درسِ عشق (۶/ ۱۱۳، ۷/۳۹۸،... ) دانش عشق (۶/۱۳۳)، علم عشق (۵/۵۶، ۶/۱۵۸، ...)، مذهب عشق(۷/ ۱۱۹) و از این دست، سخن گفته است. حافظ در معنای عشق می گوید: « لطيفه ای است نهانی که عشق از آن خيزد ـ که نام آن نه لب لعل و خط زنگاريست ۵/۶۷»، «مشکل عشق نه در حوصله ی دانش ماست ۶/۱۳۳». [در این نوشتار هرکجا بیتی یا غزلی را گواه می آوریم شماره ی سمت راست ، شماره ی بیت و شماره ی سمت چپ، شماره ی غزل است از” ديوان حافظ “، دكترپرويزناتل خانلری، ۱۳۵۹، تهران ، است.].  

برای گرامیداشت روز همیشه زنده ی کارگران، این سازندگان راستین هستی

behnamchengani 02بهنام چنگائی

خدا کارگر نبود

در معرکه گاه تصاحب تخت آسمانی

بازی فرشته و شیطان بود

«رزیتا» در ترکیه! قسمت هفتم

setareh tehran ashraf alikhaniستاره.تهران اشرف علیخانی

         مردها در آن شهرستان و با آن فرهنگ متحجر، بغل کردن ِ نوزاد دختر را دون شأن پدران می دانستند. بر اساس رسم و رسوم خانوادگی نیز، اغلب ؛ پدر بزرگ ها نام نوه ها را انتخاب می کردند. بخصوص اگر نوه، پسر بود که چشم روشنی ویژه ای هم برای مادر نوزاد در نظر گرفته می شد.

باستیل و اوین

 shadi.sabojiشادی سابُجی تقدیم به جان بی قرار، حسن مکارمی

 روی پله های اپرای باستیل 

در صبحی بهاری و سرد

دنباله مطالب : تاریخی‌ - فرهنگ و هنر - محیط زیست

 
سرمقاله

سندیکالیسم در ایران، یک قرن مبارزه

به مناسبت اول ماه مه  و با شادباش به همه زحمنکشان

11169871 874516035960215 1263403027483743442 nسی سال پیش وقتی نخستین جلد کتاب خود را در مورد "سندیکالیسم در ایران" انتشار دادم یکی از نویسندگان موتمن و مورد احترام با کمال تعجب اظهار داشت مگردر ایران جنبش سندیکایی وجود دارد؟ امروزه بخش کوچکی از پاسخی را که به ایشان دادم را در اینجا به نظر خوانندگان می‌رسانم.

بر اساس اسناد و مدارک تاریخی از آغاز این جنبش تقربیا یک قرن سال می پذرد. از زمانی که صنایع کوچک و مانوفاکتورها در ایران  شروع به کار می‌کنند سندیکالیسم که به شکل واقعی خود فعال می‌شوند و کارگران در مراحل مختلف و به مرور زمان و در شهرهای گوناگون ایران برای دفاع از حقوق خود در واحدهای اتحادیه‌های کارگری و انجمن‌های حرفه‌ای تشکل پیدا می‌کند.

از اواخر قرن نوزدهم میلادی و اوایل قرن بیستم در اصفهان کارگران ریسندگی و بافندگی، در تبریز و خراسان کارگران فرش‌باف، در تهران کارگران خباز و کارخانه ریسمان سازی در شمال چای کارها و... واحدهای کوچک خود را در ارتباط با احزاب مترقی آن زمان از قبیل سوسیال دموکرات‌ها و حزب عدالت به وجود آورده و برای دستمزد و بهداشت و شرایط کار متعادل وارد مبارزات اجتماعی می‌شوند.

روزنامه "حقیقت" ارگان اتحادیه‌های کارگری ایران به همت "محمد دهگان" از این جنبش‌ها پشتیبانی و برای پیشرفت افکار مترقی و ضد به استثماری جان‌فشانی می‌کند. در همین دوران نخستین جشن‌های روز اول ماه می در شهرهای مختلف ایران با تظاهرات کارگران و فعالین سندیکایی برگزار می‌گردد ....

مقالات ویژه
بیانیه ها
شب نویسندگان آلمانی زبان معاصر
​گرامی‌ باد روز جهانی‌ کارگر
بیانیه مجامع اسلامی ایرانیان به مناسبت روز جهانی کارگراول ماه مه 2015
تهران – جبهه ملی ایران
قطعنامه کمیته رهبری حزب حکمتیست - خط رسمی توافقات ایران و امریکا ریشه ها و دورنما
بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا وآمریکا
بیانیه مجامع اسلامی ایرانیان در رابطه با "تفاهم نامه" لوزان
توافقات هسته ای لوزان آغاز دوره ای دیگر
روزفرخنده ملی شدن نفت وجشن ملی نوروزمبارک باد
بیانیه مجامع اسلامی ایرانیان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی زن
در سوگ گابريل صالحي
فردوسی به منزله پدر ملت ایرانست وهرگونه توهینی به اوتوهین به ملت ایران تلقی میشود
حمید قانونی ما هم رفت !
گردهمائی برای هوشنگ عیسی بیگلو
در برابر تاریکیها، خودسریها، سیاهیها، در برابر ناشکیبائی، تعصب، ظلمت،
برای دفاع از مجله هفتگی شارلی «مردم امروز» توقیف شد
تروریسم خوب، تروریسم بد بیانیه جبهه ملی ایران-اروپا و آمریکا درباره جنایت تروریستهای مسلمان در پاریس
بیانیه تحلیلی مجامع اسلامی ایرانیان در رابطه با کشتار روزنامه نگاران در پاریس
جنایت ترویستهای اسلامی در پاریس را قاطعانه محکوم میکنیم
بیانیه اعضای شورای مرکزی جبهه ملی ایران
پيام به همایش ششم اتحاد جمهورخوهان ایران از جانب اعضاء مجمع سازمان های سکولار دموکرات ايران
انجمن قلم ایران برگزار می کند
خشونت پرهیزی در ایران، آرمان یا واقعیت؟
مبارزه قهرمانانه مردم کوبانی همچنان ادامه دارد!
پیروز باد حماسه رزمندگان کرد در کوبانی
معرفی کتاب

کردستان در بطن "مدرنیزاسیون" و انقلاب

kurdistan book 01

آیین شهروندی

ayin shahrvandi 01

معمولاً در كتابهای «تعلیمات مدنی» ساختار نهاد های سیاسی و گاه اداری مملكت را برای نوجوانان توضیح میدهند تا به هنگام ورود به جامعه از حقوق خود اطلاع كسب كرده باشند و از طرز ادارۀ مملكت آگاهی داشته باشند تا بتوانند در این مهم شرکت بجویند.

جنبش انتخابات آزاد و حاکمیت ملت

souverainte_ghassemiاز: فرهنگ قاسمی

این کتاب دارای مقالاتی است در باب آزادی، دمکراسی، استقلال، لائیسته و جمهوریت و در رد بنیادی اندیشه ولایت فقیه و ابزار جکومتی آن یعنی جمهوری اسلامی. نگارنده از این تز دفاع می کند که اپوزیسیون می تواند در سایه همبستگی نیروهای خود در...برگشت به خانه