Untitled Document
دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۵ می‌‌ ۲۰۱۵
همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران

بیانیه همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران بمناسبت روز جهانی کارگر2015

اول ماه مه روز جهانی کارگر، روز اعتراض کارگران به ستم و نابرابری و روز اتحاد و همبستگی و مبارزه برای گرفتن  خواست ها ومطالبات بر حق زحمتکشان در سراسر جهان است .

در نظام " جمهوری اسلامی "ولایت مطلقه و طبقه حاکم از یک سو با توسل به زور هر گونه  مراسم مستقل کارگری در روز جهانی کارگر را سرکوب می نماید و از سوی دیگراز طریق نهادهای فرمایشی و براه انداختن مراسم  دولتی در این روز ، از ابراز خواست ها  و مطالبات واقعی کارگران  جلوگیری بعمل می آورد.

و این در حالی است که درنظام "جمهوری اسلامی"  وضعیت کارگران چه از نظر شرایط کاری از جمله فشار اخراج و بیکاری و چه از نظروضعیت معیشتی همانا بتعویق افتادن حقوق و نیز دستمزد نازلی  که با تورم بلعیده می شود ،بسیار اسفناک است. در شرایطی که بحران اقتصادی گسترش می یابد و اقتصاد کشور شدیدا دچار رکود تورمی است،سیاست دولت بر حمایت از تجار و واردکنندگان کالا قرار گرفته ، از اینرو با ضربه های متعدد بر پیکره تولیدی کشور، بسیاری از کارفرمایان یا مبادرت به تعطیل کارخانه و کارگاه می کنند یا دست به اخراج کارگران می زنند تا از این طریق هزینه های واحد اقتصادی شان را کاهش دهند.

وضع کسری در آمد کارگران کشور بحدی وخیم است که  نمایندگان کارگران کشور ، کسری درآمد شاغلان کشوررا 72 در صد اعلام کرده اند. و این کسری به دلیل وجود تورم در حال افزایش است . بی جهت نیست که بیش از 50 در صد شاغلان ایران ناگزیرند جهت تامین مخارج خانواده خود به مشاغل دوم و سوم روی آوردند.

نگاهی به آمار زیرکه تنها مربوط به 6 ماه اخیر است، وضعیت مشقت بار وسختی را که کارگران ایران بدان دچارند را روشن می سازد:


مطالب پیشین

جامعه رنگین کمان در فیسبوک
پیشین : سیاسی، اجتماعی، اقتصادی
ایران امن‌ترین کشور برای زنان؟!

اوج گیری جنبش مطالباتی و اهمیت هم بستگی بخش های مختلف نیروی کار!- بخش دوم

ظریف نماینده باهوش نظام

سرمایه تکنو- مالی و نسل کشی فقیر ترین فقیران

«ناموس فریناز» واکنش برانگيز تر است یا «تجاوز به او»؟

روز معلم و حقوق صنفی معلمان

از تلاش‌های شهروندی نسرین ستوده و یارانش برای حقوق دگراندیشان پشتیبانی می‌کنیم!

دیروز ریحانه امروز فریناز

معلمان مشهد سکوت را شکستند

تفاوت های اسلاميسم در ترکيه و ايران

در سوگ مجید رهنما

سیاستِ مذهب، محفل و مسلک

نواندیشان دینی، نقش سودمند یا زیان آور- آل احمد (بخش دوم)

خود سوزی و خودکشی ؛ احساس بی قدرتی در برابر نظام

فساد جامعه ایران و واکنش فاسد اعظم حضرت رهبر!

خانه کارگری‌ها حیا کنید کارگران افغانی رها کنید!

کارگران آمریکا علیه جنگ:

دعوای اصلی بر سر چيست؟

ما می توانیم به حقوق شهروندی مان دست یابیم

پیام ابوالحسن بنی‌صدر بمناسبت اول ماه مه، روز جهانی کارگر

اوج گیری جنبش های مطالباتی و اهمیت هم بستگی بخش های مختلف نیروی کار!

بیژن جزنی و روحانیت در ایران

بریده باد...!

پشتیبانی از کارگر ایرانی حقوق کارگر ایرانی در ایران آینده

بیدادی کم نظیر بر کارگران در تاریخ ایران به مناسبت روز کارگر

گزارش ششمین گردهمایی پاریس در پشتیبانی از نسرین ستوده و یارانش

جهاد اسلامی ساخت آلمان

چرا دولت ترکیه، نسل‌کشی ارمنی‌ها را نمی‌پذیرد! (3)

ما و نهادهای مدنی خارج کشور

ششمین گردهمایی برای همبستگی با نسرین ستوده و یارانش پاریس، میدان سن‌میشل، یکشنبه 26 آوریل، از ساعت 16 تا 17

بورژوازی سپاهی و راه کارگران با شادباش ها به بمناسبت روز فرخنده و جهانی یک می

رسانه‌ها و سریال‌های ترکیه و اسطوره‌سازی امپراطوری عثمانی

نقض گسترده آزادی بیان توسط «بالاترین»

آیا بحران اتمی حکومت اسلامی ایران به پایان خواهد رسید؟

مذهب شیعه، ریشه ازخود بیگانگی ایرانیان (بخش نهم)

گزارش چهارمین گردهمایی پاریس برای همبستگی با نسرین ستوده

فراخوان تجمع اعتراضی سراسری فرهنگیان

توافق اتمی لوزان ؛ سوپاپ اطمینان برای حفظ نظام « بخش اول »

آقای نیک آهنگ کوثر! چرا تسلیم مافیای رسانه‌ای اصلاح طلبان حکومتی شدید؟

توافق یا تقابل هسته ئی؟!

پیشین : حقوق بشر، زنان، کارگران
پیشین : تاریخی‌، فرهنگ و هنر

en fr 01

اخباروگزارشات کارگری31اردیبهشت1394
اخباروگزارشات کارگری30اردیبهشت1394
اخباروگزارشات کارگری29اردیبهشت1394

حکومت اسلامی و جنازهء نويسندگان سکولار

 

esmail nooriala 02پيش زمينه ای تاريخی ـ استوره ای

         اگرچه آنچه را که در اين مقاله می نويسم خاص مردم شيعه مذهب ايران نيست و نمونه های مشابه آن را می توان در اغلب کشورهای عقب مانده، استبداد زده با حکومت های سرکوبگر و فاشيستی مشاهده کرد، اما از آنجا که هر پديدهء فرهنگی عمومی، بنا بر حکم قوانين تحولات اجتماعی، رنگ محلی بخود می گيرند تا از يکسو واجد معنائی بومی شود و، از سوی ديگر، در اعماق هويت مردم جای گيرد، بررسی ِ «موردی ِ» اين پديده ها در محطي فرهنگ خودی می تواند آينه ای از واقعيت ها را در پيش روی ما بگذارد. از نظر من، رابطهء سياسی فرهنگ شيعی ما با آئين جنازه داری و پيکر گردانی نيز چنين است و، در نتيجه، اشاره به ريشه های آن می تواند در روشن شدن مسئله کمک کند.

حکومت اسلامی ایران، به دنبال تشنج جدید در منطقه پرتلاطم منطقه است!

bahram rahmani 01بهرام رحمانی
حکومت اسلامی ایران، به مثابه یک حکومت سرمایه‌داری منتها از مدل ارتجاعی مذهبی آن، در داخل کشور با بحران‌های عدیده اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی رو به رو است به همین دلیل در یک ماه اخیر بسیاری از فعالین کارگری، زنان، دانشجویان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان و نویسندگان را زندانی کرده و یا مانند اعضای هیات دبیران کانون نویسندگان ایران تهدید کرده است. فقر و فلاکت اقتصادی نیز اکثریت مردم جامعه‌مان را آن‌چنان زمین‌گیر کرده که هر لحظه آسیب‌های اجتماعی مانند خودکشی، اعتیاد، طلاق، فرار از خانه، تن‌فروشی و غیره، در کمین بسیاری از خانواده‌ها، به ویژه جوانان نشسته است.

نواندیشان دینی، نقش سودمند یا زیان آور؟ علی شریعتی (بخش سوم)

jalal ijadi 01در دوبخش پیش به بررسی نقش نواندیشان دینی و گروهبندی های آنان پرداختیم. نقش آنان در بازتولید ایدئولوژی اسلام و ازخود بیگانگی ایرانیان بسیار زیان آور می باشد. یکی از این گروهبندی ها، اسلام گرایان ایدئولوگ انقلابی می باشد. پس از نقد جلال آل احمد، در اینجا به بررسی اعتقادات علی شریعتی می پردازیم. شریعتی مذهب جدیدی پدید می آورد که علیه هویت ایرانی بوده و در خدمت قدرت دینی تمامیت خواه است. 

فریاد نسرین ها و نرگس ها باشیم

behnamchengani 02بهنام چنگائی

در طی تاریخ سیاه و خونبار گیتی از هم گسیخته ی ما دیکتاتوری ها کم نبوده اند، و قرن ها پیوسته حاکمیت های تکقطبی، ناسیونالیست، فاشیست، شونیست، راسیست، ایدئولوژیک و بدتر از همه استبدادهای فرقه ای ـ مذهبی به نام رهبر و یا خدا تا توانسته اند یکدست و بی باک سرکشی جابرانه کرده و برحسب ذات اراده گرائی، دعاوی فوق بشری و تمامیتخواهی های شرورشان، اکثرا فاجعه بار بوده اند و اغلب مصیبت های سنگین و جبران ناپذیری را در طول بقای حیات خود، برتن تکیده ی زحمتکشان، شهروندان رنگین دین و فرهنگ و عمدتا مردمان مسکین و ناتوان این کشورها و همچنین بر پیکره زخمی در گستره ی جهان بارها ضایعه های فراوان جنگ برتری خواهی های ملی و تاوان های تلخ جنون عقیدتی به بارآورده اند؛ همچنانکه نظام خودسر شیعی از آغاز تاکنون بدین سان بوده و هنوز بی محابا می باشد.

تبعیض در مقابل عدالت*

shokooh mirzadegi 01شکوه میرزادگی

من در همین جا و در حضور صدها تن از انسان های بهایی که بیشترشان از هموطنانم نیز هستند، به عنوان یک نویسنده و کسی که سال هایی از عمر خود را به تدریس گذرانده، می خواهم به احترام عدالت، و به احترام لزوم آموزشی که می تواند پاک کننده ی همه ی زشتی ها و تبعیض ها باشد، اعلام آمادگی کنم برای تدریس آن لاین ِ جوانان بهایی سرزمینم که از تحصیل محروم شده اند. این افتخاری است برای من به عنوان یک غیر بهایی که اندک مطالبی را که می دانم به انسان های مشتاق اما محروم از دانش اندوزی سرزمینم انتقال دهم.

اعتیاد و مواد مخدر ؛ ابزاری مؤثر در سلطه نظام

Khademi 1محمود خادمی

آمار بالای قاچاق مواد مخدر و رشد فزاینده آمار معتادین کشور ؛ جامعه ایران را در لبه پرتگاه هولناک  یک تراژدی انسانی قرار داده است . مصیبت تلخی که گریبان هزاران خانواده ایرانی را گرفته و شیرازه هزاران خانواده معتاد را از هم فرو پاشنده است  . و بویژه زنان با رشدِ اعتیادی 3 برابر مردان ؛ در این باتلاق فرو برنده در غلطیده اند . 9/6 در صد معتادان کشور را زنان تشکیل میدهد ؛ بر اساس آمارهای وزارت بهداشت نسبت زنان معتاد به مردان نسبت 1 به 8 است .

به بهانه موافقت قوه قضائیه با تبدیل زندان اوین به پارک! آقای شهردار از «اوین جدید» چه خبر؟!

taghi.rouzbehتقی روزبه
آیا با سخن تازه قالیباف*1،پروژهتبدیل زندان اوین به پارک جدی ترشده است؟ اودرگذشته هم چنینادعائی را کرده بود*2.ظاهرا در آن موقع هنوز «اوین جدید» و بقولحاکمان «ندامتگاه جدید» تکمیل نشده بود و او از شدت اشتیاقی که به پارک سازی دارند بیگدار به آب زده بود، شایدهم آگاهانه در پی بهره برداری تبلیغاتی با سکه رایجدروغ بوده است.

ایران امن‌ترین کشور برای زنان؟!

bahram rahmani 02بهرام رحمانی

همیشه در لابلای صفحه حوادث روزنامه‌ها، خبرهایی مربوط به ربوده‌شدن یا مورد تجاوز قرار‌گرفتن زنی یا زنانی را می‌خواینم. از متلک‌پرانی در محل‌های عمومی گرفته تا دنبال شدن توسط غریبه‌ای در دل شب و کوچه‌ای خلوت که بر حسب شانس و اتفاق طرف جان سالم به دربرده، یا شاید هم اسیر حادثه شده است. آزارهای خیابانی هم همیشه شنیده می‌شود.

اوج گیری جنبش مطالباتی و اهمیت هم بستگی بخش های مختلف نیروی کار!- بخش دوم

  taghi.rouzbeh   تقی روزبه

 می دانیم که در نزدشماری از جریان های چپ و یا مدعی چپ، لااقل در قلمرونظری مثله کردن جنبش طبقاتی و تجزبه آن به مبارزات جداگانه صنفی و سیاسی، راه را برای سازمان یابی سرمایه دارانه طبقه کارگر و در چهارچوب سیستم هموارمی کند. در این رویکرد بین مبارزات جاری و سمت گیری ضدسرمایه داری و سوسیالیستی همواره دره ای پرنشدنی وجود دارد که سازماندهی صنفی و فاقدجهت گیری های ضدسرمایه داری بر این  اساس مطرح و مورددفاع قرارمی گیرند. بدیهی است در اصل منشأ این چالش ها و نزاع ها بین بورژوازی و جهت دهی آن به تشکل های نیروی کاربرای همسازکردن آنها با سیستم و سترون سازی مبارزه ضدسرمایه داری آن است، که موجب این گونه آشفتگی ها در صفوف طبقه کارگر و فعالان و مدافعان آن می گردد.

دنباله مطالب : سیاسی - اجتماعی - اقتصادی

عدام پنج نفر در زندان رجايي شهر

صبح امروز چهارشنبه ٣۰ ارديبهشت ۹ نفر از زندانيان متهم به قتل براي اجراي حکم اعدام به سلول انفرادي منتقل شدند. ۴ نفر از محکومين با التماس و درخواست بخشش از خانواده‌های مقتولين توانستند، امروز از اعدام نجات يابند و پنج نفر متأسفانه اعدام شدند. اسامي چهار نفر از اعدام‌شدگان که به دبيرخانه کميته بین‌المللی عليه اعدام رسيده است عبارت‌اند از: ميثم سيف اللهي، اردلان كريمي بنياد، بهروز كريمي و مرتضي اميني.

بیانیه جمعی از کارگران و معلمان اخراجی در دفاع از اعتراضات معلمان

معلمان باید وارد میدان مبارزۀ فرهنگی – سیاسی و مبارزه برای تحول در شرایط معیشتی و مزدی خود گردند. تا زمانی که معلمان وارد مبارزه مستقل سیاسی نگردند، امیدی به تغییر و تحول واقعی نیست. معلمان باید چشم انداز روشنی از تحول جامعه و آگاهی عمیقی از اهداف خود و اراده محکمی برای تحقق آنها داشته باشند و این آگاهی و چشم انداز و راه دست یابی بدان را به سایر معلمان که مربیان جامعه هستند منتقل کنند. معلمان با چنین نگرشی و با اتحاد و همبستگی با سایر استثمار شدگان کارمزدی و به طور کلی جمعیت میلیونی طبقه کارگر با مبارزۀ پیگیر می توانند نه تنها اوضاع موجود را به نفع خود تغییر دهند، بلکه زمینه های ایجاد جامعه ای فارغ از ستم و استثمار را فراهم سازند.

ننگ با رنگ پاک نمیشود.زندان اوین در تاریخ مبارزات مردم ایران ثبت شده است

بهروز سورن

زندان اوین چه در دوران ستم شاهی و چه در زمانه سیاه حکومت اسلامی از مراکز مهم نگهداری و سرکوب و قتل و شکنجه ازادیخواهانی بوده است که بر حاکمیتهای مستبد موجود شوریده اند. محل حصر اندیشمندان و فرهیختگانی که صدای مظلومانه ملتی را در حنجره خود نهاده و تا آخرین دم آنرا فریاد زده اند. برگزیدگانی که جان بکف  رنج و مشقت زندان مخوف رژیم را به بیهوده زیستن ترجیح داده و از خود گذشته اند.

شاپور احسانی راد عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران بازداشت شد

شاپور احسانی راد عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران بازداشت شد

ساعت 22 امشب مامورین امنیتی به درب منزل شاپور احسانی راد مراجعه و وی را بنا بر حکم دادستانی شهرستان ساوه به اتهام تحریک کارگران نورد لوله صفا بازداشت کردند.

شاپور احسانی راد نماینده اخراجی کارگران کارخانه پروفیل ساوه، از فعالین کارگری محبوب در میان کارگران ساوه، عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و یکی از چهره ها و رهبران شناخته شده جنبش کارگری ایران است که طی هفته های گذشته دوشادوش کارگران اعتصابی نورد لوله صفا، برای موفقیت این اعتصاب بر حق کارگری تلاش سترگی را انجام داده است.

اطلاعیه تشدید سانسور و جمع‌آوری غرفه‌ها و کتاب‌ها از نمایشگاه کتاب تهران

در جریان برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران، ماموران سانسور حکومت اسلامی، غرفه 29 ناشر و برخی از کتاب‌های دیگر را گرد‌آوری کردند.

تنها در دو روز نخست نمایشگاه، 39 اثر گردآوری شد که شماری از آن‌ها پس از بررسی برای ارائه در نمایشگاه مضر شناخته شدند. برخی از ناشران نیز از بیم حذف غرفه خود، توافق کرده‌اند که تعدادی از کتاب‌های دارای مجوز را نیز به نمایشگاه ارائه ندهند.

این نمایشگاه بین‌المللی که از روز 15 اردیبهشت 1394 آغاز به کارکرده است تا 26 اردیبهشت برپا خواهد بود.

فرزاد کمانگر: «من یک معلم می‌مانم و تو یک زندانبان»! (در گرامی‌داشت پنجمین سالگرد جان‌باختن فرزاد)

بهرام رحمانی

روز نوزدهم اردیبهشت ماه 1384 برابر با نهم مه 2015، پنجمین سالگرد جان‌باختن فرزاد کمانگر و یارانش: «شیرین علم هولی، فرهاد وکیلی، علی حیدریان و مهدی اسلامیان» است. جنایت‌کاران حکومت اسلامی، این عزیزان را در سحرگاه نوزدهم اردیبهشت ماه سال هزار و سیصد و هشتاد و نه، در زندان اوین به دار آویخت و هنوز هم محل دفن آنان را اعلام نکرده‌اند.

اين قتل عام است، چرا دنيا با صبر نظاره می‌کند؟ هنوز به مادرش نگفته‌ایم، فردا اعدام می‌شود!

اصغر اميري يکي از منتقل شدگان به سلول انفرادي است. امروز شنبه اورا به همراه ۷ جوان ديگر برده‌اند تا آن‌ها را بکشند. نبايد سکوت کرد، نبايد کنار آمد، نبايد عادت کرد. به اين جنايات حکومت داعش در ايران اعتراض کنيم!

امروز شنبه نيز چند جوان را براي کشتن از بقيه جدا کرده و به سلول انفرادي بردند. در اين ساعات و دقايقي که در مورد اين فاجعه حرف می‌زنیم حداقل ۸ نفر در سلول انفرادي ثانيه شماري می‌کنند و از وحشت طناب دار بر خود می‌لرزند.

 به گزارش دبیرخانه کمیته بین‌المللی علیه اعدام صبح امروز شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱٣۹۴ در ندامتگاه مرکزی کرج ۸ زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند.

دنباله مطالب : حقوق بشر - زنان - کارگران

توحش مدرن

esmail fatahi    اسماعيل فتاحي  - تبريز

من با تو واندوه و غم و فقر
خويشاوندي تاريخي و ديرينه داريم
شجره نامه زجرينمان ريشه در غم نان دارد
اين است ارثيه گرانبار اجدادمان
تاوان كدامين گناه( ناكرده) ماست ؟

خانوادهِ رنج و رزم و آزادی

farokh heidari فرخ حیدری

حسن دلیر بعد از پایان دوره زندانش، در سال ۱۳۶۳ آزاد شد و مدتی بعد بهمراه تعداد دیگری از زندانیان سیاسی از بند رسته، ضمن ارتباط مجدد با تشکیلات مخفی مجاهدین، با جسارت و ریسک پذیری بالا از کشور خارج میشود و به صفوف پیشمرگه های مجاهد خلق و رزمندگان آزادی در نوار مرزی ایران و عراق می پیوندد... او پس از اتمام دوره آموزشهای چریکی لازم، در چندین عملیات بزرگ و کوچک نظامی علیه ماشین جنگ و سرکوب رژیم خمینی شرکت میکند و خوشه های خشم و کین یاران تیرباران شده و همبندان شکنجه شده اش را با خروش آتشین سلاحش بر سر و روی پاسداران نظام جهل و جنون میریزد...

و تبردارِ شهرِ زور به بدرقه آمد!

shadi.sabojiشاعر: شادی سابُجی

برای خاموشی محمد علی سپانلو

دو قدم مانده تا روزنِ " شاخه سبز"

هوا پر تردید شد

سی سال افزایش فرسايش خاك

karim ghassimکریم قصیم

   اما دربارهٌ اولويت «آب و نان و…»، همين‌قدر بگوييم كه امروزه بدون رسيدگي به فاجعهٌ فرسايش خاك و مبارزه با جوانب گوناگون آن، كشاورزي و تهيهٌ مواد غذايي نيز در معرض خطر جدي واقع شده. اين معضل هم در سطح كشور ما جنبهٌ حادي يافته و هم در سطح جهاني درشماری از کشورها به عنوان يك مسأله مبرم به رسميت شناخته شده است.

در ايران، همهٌ كارشناسان و استادان دانشگاهي متفق‌القولند كه، به عنوان مثال، فرسايش خاك موجب يك‌سري خسرانهاي بي‌سابقهٌ اقتصادي شده است وچون جلوی افزایش آن گرفته نشده، باری ، ما اکنون به زنجيره‌يي از حلقات فاجعه زیست محیطی گرفتارشده ایم. برخی مثالها و حلقه های کوچک این دینامیسم فاجعه :

زندایی بچه دار نمی شد اما وجودش پر از عشق بود

setareh tehran ashraf alikhaniستاره.تهران (اشرف علیخانی)

دایی بزرگ اهل نوشیدن مشروب بود اما  در ماه رمضان هم روزه می گرفت و در محرم نیز پیرهن مشکی می پوشید و عزاداری می کرد. حتی اربعین ها شله زرد می پختند. دایی بزرگ صمیمانه و از ته قلبش اعتقادات مذهبی داشت اما یک اعتقاد درونی و شخصی، بدون ذره ای تعصب.

دنباله مطالب : تاریخی‌ - فرهنگ و هنر - محیط زیست

 
سرمقاله

مبارزات سندیکائی در شرکت نفت درسال های بیست ونقش حزب توده و قوام

farhang ghassemi

از شهريور 1320 به بعد كه مردم مختصر آزادي براي ابراز احساسات و اعتراضات خود داشتند شروع بانتقاد از عمليات شركت نموده و درد دلهای خود را در جرايد منتشر ميكردند. قسمت عمده اين اعتراضات وارد بود و جاداشت كه شركت به آنها توجه نموده و در صدد اصلاح آنها برآيد يك قسمت هم مطالب اغراق آميز و بي اساسي بود كه مردم غير مسئول يا كساني كه نظرهاي بخصوصي داشتند تبليغ ميكردند.

بهرحال براي يك مؤسسه بزرگي كه سالها در كشوری بوده و تمتع حاصل نموده و توقع اين را داشت كه باز هم كارخود را ادامه دهد از واجبات بشمار ميآمد كه حتي المقدور درصدد رفع سوء تفاهم برآيد و روابط خود را با مردم اصلاح كند و اگر مطالب غير واقعی به آن نسبت ميدهند با دليل و برهان تكذيب نمايد و اگر انتقادات بجا از آن ميكنند در صدد اصلاح برآيد. لكن شركت اعتنائی باين احساسات و اعتراضات نداشت و مردم ايران را بحساب نمي آورد و تصور مي كرد كه سازش با طبقه حاكمه و بهره مندي از پشتيباني آن كافي خواهد بود.

تا رمانیکه ارتش انگليس در ايران بود اعتراضات از حدود انتقاد تجاوز نمی كرد و همه ايرانيان ساعي بودند كاري نشود كه به عمليات جنگي متفقين لطمه اي وارد آيد ولي همينكه جنگ به پايان رسيد اولين قدمي كه براي اصلاح كار از طرف كاركنان شركت برداشته شد همان اعتصاب 1325 بود كه شركت را بيدار كرد و به آن فهماند كه تحمل ناملايمات براي مردم متحمل و صبور هم حدودي دارد و بالاخره يكروزي خواهد آمد كه مردم درصدد استيفاي حق خود برآيند.

از آن تاريخ به بعد شركت ادارۀ اطلاعات و تبليغاتي در تهران و آبادان ايجاد كرد و سعی نمود كه سوء تفاهمات را تا حدی كه مقدور باشد رفع نمايد. ايجاد اين دستگاه نتيجه دو عامل مهم بود:

مقالات ویژه
بیانیه ها
تهران – روابط عمومی جبهه ملی ایران
شب نویسندگان آلمانی زبان معاصر
​گرامی‌ باد روز جهانی‌ کارگر
بیانیه مجامع اسلامی ایرانیان به مناسبت روز جهانی کارگراول ماه مه 2015
تهران – جبهه ملی ایران
قطعنامه کمیته رهبری حزب حکمتیست - خط رسمی توافقات ایران و امریکا ریشه ها و دورنما
بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا وآمریکا
بیانیه مجامع اسلامی ایرانیان در رابطه با "تفاهم نامه" لوزان
توافقات هسته ای لوزان آغاز دوره ای دیگر
روزفرخنده ملی شدن نفت وجشن ملی نوروزمبارک باد
بیانیه مجامع اسلامی ایرانیان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی زن
در سوگ گابريل صالحي
فردوسی به منزله پدر ملت ایرانست وهرگونه توهینی به اوتوهین به ملت ایران تلقی میشود
حمید قانونی ما هم رفت !
گردهمائی برای هوشنگ عیسی بیگلو
در برابر تاریکیها، خودسریها، سیاهیها، در برابر ناشکیبائی، تعصب، ظلمت،
برای دفاع از مجله هفتگی شارلی «مردم امروز» توقیف شد
تروریسم خوب، تروریسم بد بیانیه جبهه ملی ایران-اروپا و آمریکا درباره جنایت تروریستهای مسلمان در پاریس
بیانیه تحلیلی مجامع اسلامی ایرانیان در رابطه با کشتار روزنامه نگاران در پاریس
جنایت ترویستهای اسلامی در پاریس را قاطعانه محکوم میکنیم
بیانیه اعضای شورای مرکزی جبهه ملی ایران
پيام به همایش ششم اتحاد جمهورخوهان ایران از جانب اعضاء مجمع سازمان های سکولار دموکرات ايران
انجمن قلم ایران برگزار می کند
خشونت پرهیزی در ایران، آرمان یا واقعیت؟
مبارزه قهرمانانه مردم کوبانی همچنان ادامه دارد!
معرفی کتاب

«چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟»

به قلمِ رضا پرچیزاده 

بالاخره، پس از حدود دو سال، کتاب «چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟ جستارهایی در پدیدارشناسی جمهوری اسلامی» به قلمِ نگارنده و به همت باشگاه ادبیات منتشر شد. ایده تدوین این کتاب بیش از دو سال پیش به ذهن رسید هنگامی که...

کردستان در بطن "مدرنیزاسیون" و انقلاب

kurdistan book 01

جنبش انتخابات آزاد و حاکمیت ملت

souverainte_ghassemiاز: فرهنگ قاسمی

این کتاب دارای مقالاتی است در باب آزادی، دمکراسی، استقلال، لائیسته و جمهوریت و در رد بنیادی اندیشه ولایت فقیه و ابزار جکومتی آن یعنی جمهوری اسلامی. نگارنده از این تز دفاع می کند که اپوزیسیون می تواند در سایه همبستگی نیروهای خود در...برگشت به خانه