Untitled Document
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۳ - ۱ نوامبر ۲۰۱۴
همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران

داعش ارتجاعی و مقاومت کوبانی

در دهه‌های اخیر "کشتیبان را سیاستی دیگر" آمده است، نمایندگان سیاسی قدرت‌های بزرگ جهان بیش از هر زمان دیگر عوامل و دست نشاندگان صاحبان سرمایه بوده و منافع سرمایه داری را به حقوق ملت ها ترجیح داده اند.  این حکومت های دست نشانده و دلال که سیاست هاشان بر خرید کالای ساخت جهان سرمایه داری استوار است به بهانه ی تحریم ها تولیدات و تسلیحات کشورهای دیگر را به بهایی بسیار گزاف خریده و به هزینه ی ملت و کشور خود به مصرف می رسانند. متأسفانه اینان یعنی دلال ها و اربابان خارجی شان  به نام حقوق بشر و دموکراسی در امورداخلی کشورهای دیگر دخالت کرده فجایع انسانی ببار آورده اند و هنگامی که فضاحت سیاست های فاجعه بارشان آشکار می شود هیچ مرجع جهانی وجود ندارد که آنها را مورد استیضاح و موآخذه قراردهد تا شاید از تکرار آنچه که در دهه‌های گذشته در جهان و به ویژه در خاورمیانه به دست افرادی همچون جورج دبلیو بوش وهم پیمان‌های اروپایی‌اش انجام گرفت، کاسته شود.

امروز مردم جهان شاهد فاجعه ای دیگر در خاورمیانه هستند. درسال های اخیر قدرت‌های چپاول گری که حکومت های لیبی وعراق و سوریه را برای دست یافتن به ثروت‌های این کشورها تا دندان مسلح کرده بودند با سوار شدن بر جنبش‌های ضد دیکتاتوری این توده ها نهضت آنان را به بیراهه کشانیدند تا باز برگرده این ملت‌ها سوار‌شوند. امروز همان کشورها به همراه قدرت‌های ارتجاعی خاورمیانه‌ چون عربستان سعودی،اسرائیل، قطر، امارات و همچنین ترکیه دست در دست نیروی ارتجاعی، داعش را ساختند و پرداختند تا این پدیده جنایتکار با به بازی گرفتن باورهای دینی مردم پرچم دژخوئی و پلیدی را در بخشی از شهرهای خاورمیانه به اهتزاز درآورده و مردم بی گناه، از کودک تا سالخورده، از زن تا مرد را آواره و بی خانمان کند.


مطالب پیشین

جامعه رنگین کمان در فیسبوک
پیشین : سیاسی، اجتماعی، اقتصادی
داعش یک پدیده شیطانی و خطر منطقه ای

اسید پاشی حکومتی: امروز وحشت جامعه، فردا انتقامجوئی کور

اسیدپاشی به صورت زنان مصداق بارز محاربه است

داعش، اسلام، غرب، خاورمیانه و مدرنیته

بازنگری اطلاعیه سازمان فدائیان اکثریت در قبال اسید پاشی ها

«اسیدپاشی» و «امر به معروف و نهی از منکر»

ماجرای اسید پاشی به صورت زنان یا جنایت علیه بشریت

خامنه ای و روحانی سردسته اسیدپاش ها، تروریست ها و تبه کاران هستند!

اسید پاشی، لکه ننگ دیگری

اسید اسلامیک و آخوندها

سونامی تکذیب و دم خروس سی و چندساله حاکمان

منشاء مشروعیت دولت و حکومت؛ زمینی یا آسمانی ؟

من معترضم

زنان قربانی اسیدپاشی اصفهان: کسی با ما خصومت شخصی ندارد

تجزیه یا کشف راه و ظرف همبستگی؟

فاجعه کوبانی و شنگال – بی اعتنایی یا توطئه؟

قرائت های سياسی و غيرسياسی از اسلام

گفت‌وگويي درباره نظريه پايه شهر تهران

چشم انداز اقتصاد ایران همچنان تیره وتار است

دموکراسی به روایت ما

اطلاعیه اتحاد چپ ایرانیان درخارج از کشور در دفاع از مقاومت مردم کوبانی

رمز گشایی بایدها و نبایدهای رفیق آیت نیافر

انسان و باور او

دوزخیان روی زمین

یک دقیقه سکوت برای سگی که آزاد زیست و آزادمرد!*

مصاحبه با بنی صدر در رابطه با کوبانی و کرد

چرا دنیا انقلابیون کرد سوریه را نادیده می گیرد؟

احتمال وقوع فاجعه سقوط شهرکوبانی!

یک ملت همیشه امیرانتظام تولید نمی کند

مقاومت سنندج در کوبانی تکرار شد

پیشین : حقوق بشر، زنان، کارگران
پیشین : تاریخی‌، فرهنگ و هنر

en fr 01

اخباروگزارشات کارگری9آبان1393
اخباروگزارشات کارگری8آبان1393
اخباروگزارشات کارگری7آبان1393
اخباروگزارشات کارگری6آبان1393
اخباروگزارشات کارگری4آبان 1393

ملی دموکرات ها و اسید پاشی ها

jrkدنیز ایشچی

انگار نه دزدی آمده و نه زیانکاری کرده است. شهر امن و امان است و همه در آسایش خوابیده اند. به وب سایت ها و بلاگ های دوستان وابسته به جنبش های ملی دموکراتیک، خصوصا سایتهای آذربایجانی، حتی سازمان های سیاسی کردستان ایران  نگاهی بکنید. انگار در عرض دو سه هفته آخر اتفاقی در این مملکت رخ نداده است.

نقش ابتدا در شکل دادن به انتها

esmail nooriala 02اسماعيل نوری علا

اگر اجزاء واژه / مفهوم «سرنوشت» را از هم جدا کنيم و آن را بصورت «سر ـ نوشت» بخوانيم به اين نکته پی می بريم که اين واژه دارای دو معنای متضاد است، يکی خرافی و ديگری دقيق و علمی. از ديدگاه غير علمی و خرافی، واژهء سرنوشت به معنای آن است که نيروئی ماوراء طبيعت دقايق زندگی آدميان را رقم زده است. اما اگر اين واژه را از معناهای ماورائی اش خالی کنيم به آسانی می توانيم قاعده و قانونی بسيط را از آن استخراج کنيم که، بصورتی خردپذير، در مورد بسياری از فعاليت های انسانی کارائی دارد.

مستند بی سند: مستند انقلاب 57- تلویزیون من و تو

behgar hassan 01حسن بهگر

... این شهامت اخلاقی آقای دکتر یزدی ستودنی است که درهمان زمان که سران نهضت آزادی با سولیوان سفیر آمریکا بر سر حکومت مذهبی نظامی به توافق رسیده بودند به بختیار تهمت آمریکایی بودن می زند. دلم می خواست برای حسن ختام  این فیلم مستند آقای یزدی آیاتی چند  درمورد دروغگویی با همان لهجه ی شیرین انگلیسی فارسی شان می خواندند تا موجب سرگرمی بینندگان شود و دستکم پاسپورت آمریکایی شان را هم نشان می دادند که بی طرفی شان در دعوای بین دو ملت برهمگان آشکار شود.

نظام ولایی" پدرخوانده ی "بنیادگرایی"

محمد ملکي

mohammad maleki 01[تقدیم به محمّد نوریزاد که به جای پس دادن اموال دزدی شده­اش این بار او را مأمورین  نظام ولایی نزدیک کاخ ریاست جمهوری شَل و پَل کردند]

 

این روزها در سراسر جهان سخن از داعش (خلافت اسلامی) است و جنایت­هایش. شنیدن و خواندنِ آدم­کشی­ها و دیگر تجاوزهای این آدمکشان به کسوت مسلمان در آمده، من را به سی و چند سال قبل (دهه­ی شصت) برد تا آنچه در اوین و قزلحصار و دیگر زندانهای ایران در "ولایت" آقایان خمینی و خامنه­ای شاهد آنها بودیم را بطور فشرده برایتان بنویسم تا ریشه­ی بنیادگرایان فعلی مانند داعش را بهتر بشناسید.

سرزمین کورش سرزمین من

کورش زعیم

koorosh zaim 03

سرزمین کورش، سرزمین من، سرزمین دانایی، راستی، درستی و میهن دوستی. سرزمین برابری مردم و سروری جهان.

سرزمین من، جمهوری اسلامی، سرزمین ناراستی، نادرستی و میهن فروشی، سرزمین نادانی، تبعیض و نابرابری و مردمی تحقیر شده. از کجا به کجا آمده ایم!

سرزمین کورش، سرزمین من، شوراهایی که مهستان بودند، فرنشینان را بر می گزیدند، فرماندهان ارتش را برمی گزیدند، فرمان جنگ می دادند و فرمان صلح. قانون وضع می کردند، قانونهایی که در راستای پیشرفت کشور و امنیت و آسایش مردم و سرافرازی کشور بود. آن شوراها افتخار ایران بودند.

آمریکا دولت تروریستی درجه یک است

jrkنوام چامسکی 
در١٤ اکتبر 2014  مقاله ای در نیو یورک تایمز بقلم   مارک  مازتی خبرنگار نیویورک تایمز،نوشته شد که از فعا لیت های سازمان سیا  از بدو پیدایش ان پرده برداشت .  
 در سال 2009، او جایزه پولیتزر را برای گزارش  در ارتباط با  تشدید  خشونت در پاکستان و افغانستان و واکنش امریکا در مقابل ان  گرفت .   سال گذشته، او هم چنان  یکی از فینالیست های جایزه پولیتزر برای گزارش در مورد بازداشت و بازجویی های سازمان   سیا   بود.
متعاقب این مقاله,  مقاله دیگری ازنام چا مسکی در اینفورمیشن کلر ینگ هاو س   منتشر گردیدکه در اینجا می آیند.

اظهارنظرهای دایی جان ناپلئونی مقامات و مسئولین حکومت اسلامی!

bahram rahmani 01بهرام رحمانی

یکی از ضرب المثل های ماندگار و عمومی در جامعه ایران، «کار، کار انگلیسی هاست» دایی جان ناپلئون همه اتفاقات را زیر سر انگلیسی ها می دانست. البته این ضرب المثل ریشه در سیاست و عمکردهای تاریخی انگلستان علیه ایران دارد.

اما مدت هاست که این ضرب المثل های عامیانه در جامعه ما، بخشی از سیاست های رسمی حاکمیت شده است. دروغ گویی و ریاکاری و قربانی کردن انسان ها برای سرپوش گذاشتن به جنایات بی شمارشان، بخش غالب سیاست های حکومت اسلامی ایران است.

داعش یک پدیده شیطانی و خطر منطقه ای

jrkموضع مشترک هشت نفر از رهبران جبهه ملی در ایران: 

دکتر هرمیداس باوند، جمال درودی، کورش زعیم، حسین شاه حسینی؛مهندس محمد اویسی، دکتر علی حاج قاسمعلی، مهندس آرش رحمانی، دکتر سید حسین مجتهدی.

پدیده شیطانی داعش که به اهتمام برخی از کشورهای منطقه نخست برای ساقط کردن حکومت سوریه، پل واسط هلال شیعی، و ظاهرا به منظور برقراری نظام دموکراسی در آن کشور بوسیله دولت هایی که خود را از لحاظ ارزشی و ساختار نظام سیاسی با مفاهیم، مضامین و اصول دموکراسی بیگانه بوده و گرایش به عدم رعایت و نقض فاحش حقوق بشر و آزادیهای بنیادین می باشند، ایجاد و مورد پشتیبانی مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی آنها بوده است.

اسید پاشی حکومتی: امروز وحشت جامعه، فردا انتقامجوئی کور

 kambizghaemmagham1کامبیز قائم مقام

خبر تکان دهنده اسید پاشی بصورت زنان در شهر اصفهان، در هفته ای که گذشت، بسیار ترسناک و مشمئز کننده بود. این فاجعه پس از طرح قانون امر بمعروف و نهی از منکر در "مجلس" و فریادهای واشریعتای امام های جمعه علیه "بدحجابی" اتفاق افتاد که ناگهان در شهر اصفهان بصورت چند زن جوان اسید پاشیدند که یک قربانی را بکلی نابینا و دیگران را بصورتی دلخراش درآورد. این جنایت ترس شدید و عمیقی بر دل زنانی انداخت که از چادر استفاده نمیکنند ومیترسند که روسری هایشان بالا و پائین برود و عمال نهی از منکر "درس عبرت" دیگری بایشان و زنان جامعه بدهند.

دنباله مطالب : سیاسی - اجتماعی - اقتصادی

چه کسی صیقل می‌دهد سلاح «آگاهی» را برای روز رهایی؟!*

znanسازمان زنان ۸ مارس (ایران- افغانستان)

«... چرا من؟ چه کسی می خواسته مرا به این روز بیندازد؟»

این سوال سهیلا است که این روزها بارها در ذهن او، ندا، سارا، مریم ... و دیگر قربانیان مستقیم اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای در ایران (اصفهان) نقش بسته و ذهن قربانیان غیرمستقیم آن یعنی همه‌ی زنان جامعه را هم مشغول داشته و اعصاب حساس جامعه را به تفکر و واکنش واداشته است.

چرا من یک سندیکایی ام ؟اما سندیکالیست نیستم

jrk

رضارخشان

جنبش کارگری ایران در سالهای گذشته ودر بعد از سالها رخوت ،فعالیت طبقاتی خود را در زمینه تلاش در جهت سازمان یابی کارگری شروع کرد. این حرکت با وجود چالشهای فراوان در زمینه منع قوانین موجود ،به پیش میرود. از جلوه های بارز این خواست طبقه کار میتوان به تاسیس دوسندیکای کارگران واحد وهفت تپه اشاره کرد.تشکلهایی که از خواست جمعی کارگران  علیرغم تمامی مخالفتها ومانع تراشیها از طرف طیفهای گوناگونی مواجه گردید،به وجود آمدند.

رژیم تبیعض، ریحانه را کشت و چرا؟

behnamcheghaliبهنام چنگائی

تفاوت فاحش میان جایگاه های انسان ها و برداشت نابرابر شان از تولید اجتماعی، نبود حمایت قانونی و حقوقی برابر قضائی و فقدان اصلاح منطقی ناملایمان، ناهنجاری ها و نارسائی های امور اجتماعی و تعمیق زندگی رقت بار، یقینا روابط یکسویه و ناسالم جوامع را به سوی جنگ منافع طبقاتی کشانده و نبرد کار علیه سرمایه را پدید آورده و می آورد و بیش از همه به پائین های مظلوم علیه بالائی ظالم جنگ طبقاتی را می آموزاند.

زنان، طعمه های آتش اسید و اسیرِولایت

jrkبهنام چنگائی

" آیا این فاجعه های اسید پاشی، در حق زنان گرانقدر، بردبار، تبعیض زده و بی حقوق ما، بازتاب نگاه جزم و تنگ اسلام از حق زن از یکسو و حقه بازی های دینمداران ریاکار از سوی دیگر نیست که جز با این وسیله ها، ترفندها و تهدیدهای پلیدانه، بی رحمانه و ساده لوحانه قصد دارند مانع تحول زمان دیگر برای زنان فردا شوند و می خواهند که توان دختران جوان و جویای آینده ای دیگر، بهتر و آزاد را خفه کرده و لاجرم به تبعیت کور از قوانین من درآوردی ملاها مرتجع وادار ساخته و به اطاعت کورکورانه فقهی خود بکشانند؟

تجمع اعتراضی زنان در تهران در اعتراض به اسید پاشی

jrk mail logo

تجمع اعتراضی توسط جنبش زنان در همبستگی با تجمع مردم اصفهان در اعتراض به اسیدپاشی ها امروز مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.  این تجمع با حضور حدود 200 تن از فعالان جنبش زنان از ساعت 11 آغاز و تا ساعت 12 و نیم ادامه داشت. در این تجمع شعارهایی همچون: «اسیدپاشی جنایت، قانونگذار حمایت»، «ما زنیم انسانیم، شهروند این دیاریم، اما حقی نداریم»، «آمرین جنایت، مجازات، مجازات»، «قوانین ضد زن ملغی باید گردد»، «آلیا، آلیا / خجالت، خجالت»، «مجلس، دولت، حمایت، حمایت» از سوی حاضران سرداده شد.

دنباله مطالب : حقوق بشر - زنان - کارگران

آلودگی هوا در ایران: کشتار سالانه 45000 نفر

jalal ijadi 04جلال ایجادی

سازمان جهانی بهداشت براساس ارزیابی جدید سال 2014 ، اعلام نمود که آلودگی هوا مهمترین عامل مرگ ‌ومیر در جهان است. این سازمان بر آنست که یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر در جهان در معرض مستقیم آلودگی هوا قرار دارند و بر پایه بررسی دقیقتر در سال 2012 تعداد 7 میلیون نفر در دنیا به دلایل مستقیم یا غیرمستقیم و بسبب آلودگی هوا در فضای بیرونی و داخلی، جان خود را از دست داده اند. در واقع از هر ۸ مورد مرگ در دنیا یک مورد بر اثر آلودگی هواست. این مرگ و میر به ویژه مربوط به آسم، برونشیت، تنگی نفس و ایست قلبی و آلرژی‌های مختلف تنفسی و سرطان است.

دختر کوبانی

 hesam 01حسن حسام

در نگاه آهوانه‌ات

                       آئینه

                            آب می‌شود

به ايرانيان در تبعيد

majid nafisi 01مجید نفیسی

كي كشتي خود را به آتش مي كشيم؟
ديرگاهيست كه درين بندرگاه لنگر گرفته ايم
و توفانهاي دريايي در روح ما لانه كرده اند.
دستهايمان از طنابهاي سنگين جدا نمي شوند
و چشمانمان بجز سپيدي نمك نمي بينند.

دنباله مطالب : تاریخی‌ - فرهنگ و هنر - محیط زیست

 
سرمقاله

ترویج اعدام در جمهوری اسلامی و همبستگی بین المللی علیه حکم اعدام

farhang ghassemi 01خشونت سرشت غیر انسانی آدمی و اعدام خشن ترین خشونت هاست. از آنجا که صدور حکم اعدام توسط حاکمیت ها انجام می گیرد پس چنین حاکمیت هائی عامل نهادینه کردن خشونت و مروج آن در جامعه هستند. بدین سبب ضدیت آشکار و شفاف با حکم اعدام وظیفه تمامی انسان ها می باشد. (1) در رژیم هائی مانند جمهوری اسلامی که اصلاح پذیر نیستند،جلوی این ادمکشی ها را تنها با اعتراض و قیام می توان گرفت. زمان آن فرارسیده است که ماشین های اعدام ها در ایران هر چه زودتر متوقف شوند و احکام صادر شده باطل گردند. باید دست در دست هم برای لغو حکم اعدام در ایران کوشش کرده و رژیم جمهوری اسلامی ایران وادار کنیم تا از اقدامات ناعادلانه خود دست برداشته اعدام انسانها را تعطیل سازد.

 اعمال خشونت در نظام جمهوری اسلامی بر اساس قوانین اسلامی و به ویژه بر مبنای نظریه ولایت فقیه روشی عام و عادی برای پاسخ گوئی به هر معضل و مشکلی است. در این رژیم به فعالین سیاسی، دگر اندیشان، اقلیت های قومی و مذهبی، حتی فروشندگان مواد مخدر بامجازات اعدام پاسخ داده و بر اساس قانون عقب افتاده قصاص آدمکشی را مشروعیت می بخشند.

مقالات ویژه
معرفی کتاب

نظام حکومتی جمهوری اسلامی ایران

nezam hokoomati 01

موضوع این کتاب بررسی فرآیند تأسیس و تحول نظام حکومتی در جمهوری اسلامی است. انگیزۀ اصلی  مؤلف در پرداختن به این پژوهش بررسی کارکرد جنبش بنیادگرایانه ای است  که ادعا دارد بهترین پاسخگو به همۀ مشکلات و مسائل جوامع بشری نه تنها در ایران، بلکه در...

کردستان در بطن "مدرنیزاسیون" و انقلاب

kurdistan book 01

آیین شهروندی

ayin shahrvandi 01

معمولاً در كتابهای «تعلیمات مدنی» ساختار نهاد های سیاسی و گاه اداری مملكت را برای نوجوانان توضیح میدهند تا به هنگام ورود به جامعه از حقوق خود اطلاع كسب كرده باشند و از طرز ادارۀ مملكت آگاهی داشته باشند تا بتوانند در این مهم شرکت بجویند.برگشت به خانه